دوره های غواصی

شما میتوانید با انتخاب دوره های آکادمیک در فرم مورد نظر، ثبت نام خود را انجام دهید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند و اطلاعات تکمیلی مربوط به دوره را در اختیارتان قرار میدهند.
1. در صورتی که تجربه ی غواصی ندارید و میخواهید دنیای زیرآب را برای اولین بار تجربه کنید، دوره Try Scuba را انتخاب فرمایید.
2. تمامی دوره های مورد نظر با استاندارهای SSI و CMAS آموزش داده میشوند.
3. مدارک سازمان SSI در پایان دوره توسط سازمان SSI با کد اختصاصی، اعطا میشود که قابل استعلام در تمامی کشورها میباشد.
4. مدارک CMAS توسط فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران تایید و صادر میشود.
5. توجه داشته باشید در صورت نیاز به غواصی تفریحی با شماره تلفن واتساپ موجود در پایین صفحه تماس بگیرید.
روزهاشنبه تا جمعه
زمان۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰
مربی تیم غواصی مدرسه آبی بیکران


برای ثبت نام لطفا وارد سایت شوید.

مدرسه‌های غواصی بین‌الملل اسکوبا اسکولز اینترنشنال Scuba Schools International یا SSI یک سازمان آموزشی غواصی است. SSI هم اکنون دارای بیش از ۲،۵۰۰ نمایندگی مجاز در ۳۵ منطقه در سراسر جهان است.

این سازمان آموزشی برنامه های آموزشی غواصی برای تمام سطوح را ارائه می دهد. همچنین SSI برنامه های آموزشی برای کودکان و نوجوانان ۸-۱۲ سال که به نام رنجرز خوانده شده است را نیز ارائه میدهد.

گواهینامه ها و برنامه های آموزشی SSI در سراسر جهان به عنوان یک عضو شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی و فدراسیون زیر آبی اروپا به رسمیت شناخته شده است. تفاوت عمده بین SSI و سازمانهای دیگر آموزش غواصی مانند NAUI ، CMAS ، BSAC و دیگران این است که دوره های SSI به مانند دوره های آموزشی PADI بر اساس استانداردهای غواصی در نظر گرفته شده است و برای اطمینان از کیفیت آن در سراسر جهان تحت پوشش شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی قرار گرفته است.اسکوبا اسکولز اینترنشنال گواهینامه ISO در رابطه با استانداردهای غواصی را در اول ژوئن ۲۰۱۰ دریافت کرد. دفتر مرکزی SSI در فورت کالینز ، کلرادو است و توسط رابرت کلارک در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد.SSI در سال ۱۹۹۹ با NASDS ادغام شد.

OPEN WATER

دوره آموزش اوپن واتر:

_

دوره آموزش اوپن واتر:

دوره اوپن واتر دروازه عبور شما به دنیای غواصی در آبهای آزاد میباشد در این دوره که سه الی چهار روز به طول میانجامد شما 6 الی 8 ساعت کلاسهای تئوری و دو مرحله آموزش استخری و 4 مرحله غواصی در آبهای آزاد ..انجام میدهید و بیشترین عمق که در این دوره مجاز هستیم 18 متر میباشد

 • هزینه دوره: ۱۷۰ یورو
Science of Diving

دوره Science of Diving:

_

دوره Science of Diving:

غواصی فقط یک تفریح است و با داشتن دانش و دانستن بیشتر در مورد آن میتوانید آن را ایمن تر کنید. در برنامه(SIENCE OF DIVING)علم غواصی شما به شیوه های تئوری غواصی بصورت دقیق و جامع در مورد فیزیک،فیزیولوژی،تئوری رفع فشار،زندگی دریایی و تجهیزات غواصی آگاه می شوید.

اگر که شما می خواهید به سادگی به یک غواص حرفه ای تبدیل شوید و برای برنامه ریزی ها ،دانش بیشتری داشته باشید ،دوره Science of Diving چیزی هست که شما نیاز دارید.برنامه علم غواصی ایده ال زمان هایی هست که شما نمی توانید غواصی کنید .چون نیاز به غواصی عملی ندارد.

محتوای دوره:

فیزیک , فیزیولوژی , رفع فشار , دنیای زیر آب , تجهیزات غواصی ,۲روز تئوری

 • هزینه دوره: 90 یورو
Snorkel Diver

دوره SNORKEL DIVER:

_

دوره آموزش SNORKEL DIVER:

شرح دوره آموزشی غواصی (SNORKEL DIVER)

اين نوع غواصى با تكيه بر حبس نفس بوده و در دوره هاى پيشرفته توانايى غواصى تا عمق بيش از ٤٠ متر را با تكيه بر حبس نفس آموزش می بینید.

مدت دوره ١ يا ٢ روز كامل می باشد

مفاد دوره:

دو جلسه ی تئوری هر جلسه ٢ ساعت

سه جلسه تمرین عملی در استخر یا سایر آب های محصور

هنر جویان پس از پایان این دوره گواهی نامه بین المللی snorkel diver را دریافت میکنند

SSI:point_down:

روز Snorkel diver ۲-۱

 • هزینه دوره: ۱۵۰,۰۰۰ تومان
Wreck Diving

دوره Wreck Diving:

_

دوره Wreck Diving:

غواصی در لاشه های غرق شده یعنی غواصی در زمان گذشته واین همیشه با هیجانی خاص همراه است. این یک تجربه باورنکردنی برای دیدن یک کشتی بزرگ از دیگاه یک پرنده به قسمت فرماندهی کاپیتان است.

غواصی در لاشه های غرق شده فوق العاده هیجان انگیز است و برخی خطرات بالقوه در آن وجود دارد که با گذراندن دوره آموزش Wreck Diving آن را به یک ماجراجویی بزرگ و ایمن تبدیل می کنید.در طول دوره تخصصی Wreck Diving شما آموزش می بینید که چه گونه به اطلاعات لاشه دست پیدا کنید و برای یک غواصی در آن آماده شوید.در طول ۲مرحله غواصی شما تکنیک های غواصی در لاشه های غرق شده و همچنین ارزیابی و جلوگیری از خطرات بالقوه آن را آموزش می بینید.

محتوای دوره:

انتخاب Wreck

تجهیزات غواصی در Wreck

موقعیتWreck

غواصی در Wreck

غواصی پیشرفته در Wreck

هدف اصلی هرکدام از دوره های تخصصی SSI,آ موزش مهارت های مهم و اساسی در محیطی جذاب است.تمامی دوره ها با استفاده از مطالعه در خانه،جلسات علمی کوتاه و آموزش در آب آموزش داده می شود.

Wreck Divingسه مرحله غواصی/۲ روز/

 • هزینه دوره: 90 یورو
Altitude Diving

دوره غواصی در ارتفاعات:

_

دوره آموزش غواصی ارتفاع:

بسیاری از دریاچه ها بالای کوه قرار دارند و دارای دید بسیار خوبی برای غواصی می باشند.شما برای غواصی کردن ایمن در این دریاچه ها به چه چیزی نیاز دارید؟

پاسخ این مسئله در دوره تخصصی SSI ALTITUDE DIVING هست.

اگر مکانی که شما برای غواصی انتخاب کرده اید در ارتفاع ۳۰۰تا۳۰۰۰متر بالاتر از سطح دریا باشد،غواصی ارتفاع می باشد.

بیشتر الگوریتم ها طراحی شده برای غواصی تا ارتفاع ۳۰۰متر از سطح دریا می باشند و شما در طول این برنامه آموزش میبینید برنامه ریزی ،محاسبات و هرچیزی که به افزایش ایمنی شما کمک خواهد کرد.

محتوای دوره:

برنامه ریزی،هماهنگی،روش ها،تکنیک ها،مشکلات و خطرات ناشی از غواصی در دریاچه های کوهستانی

تجهیزات تخصصی غواصی در ارتفاع

ایستگاه های برداشت فشار ایمنی و اجباری در غواصی ارتفاع

هدف اصلی هرکدام از دوره های تخصصیSSI,آ موزش مهارت های مهم و اساسی در محیطی جذاب است.تمامی دوره ها با

استفاده از مطالعه در خانه،جلسات علمی کوتاه و آموزش در آب آموزش داده می شود.

دوره های پیشنهادی برای گذراندن همزمان با دوره غواصی در ارتفاع:

NitroxDiving

Science of Diving
۲روز
۳ غواصی

 • هزینه دوره: ۹۰ یورو
Night Limited

دوره Night Limited:

_

غواصی در شب یعنی هیجان،ماجراجویی و شگفتی همه در یک زمان جهان زیر آب یک دنیای جدید و عرفانی برای ماست.

در حالی که در غواصی شب با دید محدود روبرو هستید ولی میتوانید قسمت های مختلفی از این جهان را کشف و آن را از یک دیدگاه متفاوت تجربه کنید.

این یک احساس باور نکردنی به کشف رمز و راز دنیای زیر آب در زمان پایین رفتن خورشید است. غواصی در شب یک راه کاملا جدید برای تجربه دنیای زیر آب با استفاده از تجهیزات مناسب و پرژکتور های قوی می باشد.

محتوای دوره:

غواصی در شب و دید محدود

تجهیزات مخصوص

آماده شدن برای غواصی

تکنیک های پیشرفته

هدف اصلی هرکدام از دوره های تخصصی SSI,آ موزش مهارت های مهم و اساسی در محیطی جذاب است.تمامی دوره ها با استفاده از مطالعه در خانه،جلسات علمی کوتاه و آموزش در آب ،آموزش داده می شود.

۲_۳روز

۳مرحله غواصی

 • هزینه دوره: 90 یورو
Drysuit Diving

دوره Drysuit Diving:

_

هنگامی که روزها کوتاه می شوند و آب ها سردتر زمان آن است که از Dry Suit استفاده کنیم.

اگر شما می خواهید در پاییز و زمستان در آب وهوای سرد غواصی کنید وقت آن است که در دوره تخصصی DrySuit Diving شرکت کنید.دید آب در این زمان معمولا،عالی هست پس زمان خوبی هست برای غواص.

در برنامه drysuit diving شما با استفاده از drysuit ,انواع آن،قسمت های آن،والو ها و تجهیزات آن آشنا می شوید. در طی حداقل ۲مرحله غواصی شما نحوه کار با drysuit و نحه مراقبت و نگهداری آن را آموزش میبینید.

محتوای دوره :

چرا Drysuit

انواع Drysuit

سوپاپ های Drysuit

انتخاب لباس زیرین

لوازم جانبیDrysuit

تکنیک های Drysuit

تعمیر و نگهداری Drysuit

۲روز

۳دایو

 • هزینه دوره: ۹۰ یورو
Diver Stress & Rescue

دوره Diver Stress:

_

برای کسانی که باید در شرایط اضطراری و غیر منتظره آماده باشند.

استرس یکی از عوامل اصلی برای نجات از شرایط و حوادث غواصی است.از طریق این دوره شما آموزش می بینید که چگونه از

بروز حوادث پیشگیری کنید و اگر آنها رخ داد با آنها به چه شکل به مقابله بپردازید.

این برنامه در مورد اجتناب،شناخت و حل مشکلات در سطح و زیر آب است. مدت زمان این دوره ۲تا ۴روز می باشد که شامل جلسات آکادمیک تئوری و عملی در استخر و آبهای باز می باشد.برای دریافت گواهینامه به عنوان پیش نیاز شما نیاز دارید به داشتن گواهینامه CPR,First Aid,Oxygen Provider

محتوای دوره:

استرس چیست؟

استرس در غواص:علل و پیشگیری

شناسایی و مقابله با استرس

مدیریت حوادث

مهارت های موردنیاز برای مقابله با وحشت و نجات

پیچیدگی شرایط نجات

این برنامه قابل برگزاری با دوره های دیگر بصورت همزمان نمی باشد.

۶دایو

 • هزینه دوره: 120 یورو
Deep Diving

دوره Deep Diving:

_

در زیباترین سایت های غواصی و در اعماق به اکتشاف کشتی های شکسته بپردازید، نقاطی که تا پیش از این فقط عده ی انگشت شماری آن را دیده اند! برای حفظ ایمنی در حین انجام همه ی این کارها، احتیاج به کسب علم و دانش و مهارت های صحیح دارید برای برنامه ریزی و یک غواصی کامل و خوب، ابتدا باید نسبت به تمامی خطراتی که در غواصی عمیق ممکن است رخ بدهد آگاهی داشته باشید.

دوره ی غواصی عمیق SSI مهارت ها، اطلاعات و تجربه ی مورد نیاز برای داشتن امنیت و آرامش حین غواصی کردن را تامین می کند و نحوه محاسبه ی هوای مورد نیاز،ا ستفاده از کامپیوتر ها، ایستگاه گیری ها و… را به شما آموزش می دهد.

در این دوره مهارت هایی را می آموزید که حتی فراتر از ماجراجویی های غواصی عمیق به شما کمک خواهند کرد.
2 روز
2 غواصی

 • هزینه دوره: 90 یورو
Extended Range

دوره Extended Range:

_

این دوره طراحی شده برای غواصی عمق ۴۵متر و۲۵دقیقه ایستگاه برداشت فشار با یک سیلندر اکسیژن با تجهیزات مخصوص غواصی تکنیکال و ست کامل سیلندر جفتی می باشد
آیا شما میخواهید که غواصی طولانی تر،عمق تر و یا کمی کاوش بیشتری داشته باشید؟اگر چنین است برنامه های XR SSI دقیقا همان چیزی هست که شما بدنبال آن هستید. ماجراجویی های جدید فراتر از محدودیت

برنامه های SSI Extended Range طراحی شده برای گذراندن سطح های بالاتر غواصی می باشند.اگر شما به دنبال شور و هیجان در غواصی عمیق ،رفتن به فراتر از محدودیت های غواصی تفریحی ویا افزایش قابل ملاحظه زمان بودن در عمق به جهت کاوش در صخره های عمیق،لاشه کشتی های غرق شده و غار ها هستید دوره های Extended Range تجربه لازم برای تکمیل ماجراجویی جدیدبا اعتماد بنفس و مهارت را برای شما فراهم میکند.

در غواصیExtended Range طیف متنوعی از محیط های آبی،افزایش محدودیت عمقی غواصی ،افزایش زمان ماندن در عمق و آموزش های جدید همراه با دانش آکادمیک،درک از اصول،روش ها و نظریه های خاص به غواصی با خیال راحت می پردازید.شما به نحوه وفق پیدا کردن و استفاده از تجهیزات غواصی تکنیکال و جدید خواهید پرداخت که علت آن افزایش ایمنی و لذت بردن شما می باشد.در طول این دوره شما به معنای واقعی دانش،مهارت،تجهیزات و تجربه خود از غواصی را از لحاظ جسمی،ذهنی و هیجانی گسترش خواهید داد.

آموزش آسان و انعطاف پذیر

برای شرکت در این دوره ها شما نیاز به گذراندن دوره های:

Advanced Open Water

Nitrox Diving

Deep Diving

وداشتن حداقل 24مرحله غواصی ثبت شده

 • هزینه دوره: 120 یورو
Enriched Air Nitrox

دوره Enriched Air Nitrox:

_

غواصی با هوای غنی شدهNITROX

اگر شما تا به حال با مشکل داشتن محدودیت زمانی از نظر محدوده رفع فشار برای ماندن در زیر آب برای گرفتن عکس و یا اکتشاف در کشتی های مغروق مواجه بودید و یا می خواهید غواصی ایمن تری داشته باشید نایتروکس کلید آنهاست.

باتوجه به کاهش نیتروژن در گاز مصرفی شما ،بدن شما کمتر در معرض خطرات وجود نیتروژن در بدن می باشد. در این دوره شما تمامی قوانین لازم برای استفاده و برنامه ریزی برای یک غواصی ایمن با گاز نایتروکس را یاد خواهید گرفت.نکته کلیدی این دوره نحوه تجزیه و تحلیل گاز سیلندر شما قبل از هر غواصی می باشد.

شما برای استفاده از گاز نایتروکس در غواصیهایتان و گرفتن سیلندر غواصی Nitrox از اپراتورهای غواصی نیازمند دارا بودن گواهی Nirox Diverمی باشید.

محتوای دوره:

مقدمه ای بر نایتروکس

نایتروکس،بدن شما و دنیای زیرآب

مزایای استفاده از نایتروکس

برنامه ریزی برای غواصی با نایتروکس

نحوه آنالیز گاز مصرفی

غواصی با گاز نایتروکس

هدف اصلی از هر دوره ssi، تخصصی هست که در محیطی سرگرم کننده به شما آموزش داده می شود.تمامی دوره ها با استفاده

از مطالعه در خانه،جلسات علمی کوتاه و آموزش در آب به شما آموزش داده می شود.این دوره به صورت آنلاین و بدون غواصی در دریا میتواند برگزار گردد.

دوره های پیشنهادی برای گذراندن همزمان با دوره نایتروکس:

Deep Diving

Wreck Diving

۲روز-۲مرحله غواصی(در صورت داشتن دایو)

 • هزینه دوره به همراه گواهینامه بین المللی : 90 یورو
Extended Range Nitrox

دوره Extended Range Nitrox:

_

شاید در قایق های غواصی،فیلم ها و یا مجلات علمی دیده اید غواصانی را که بدون سیلندر پت خود وارد آب می شوند و غواصی میکنند.

در حال حاضر در بین غواصان ،از غواصی سایدمونت به عنوان یک قاعده برای کشف لاشه های غرق شده و غارها به دلیل پیکربندی تجهیزات sidemount استفاده می شود.نوعی از غواصی بدون بودن سیلندر در پشت،ساده،لذت بخش و بی وزن.چ کسی میخواهد آن را تجربه کند؟

SideMount

برای اینکه غواصی ایمنی با این سیستم داشته باشید نیازمند آموزش های خاص هستید.متاسفانه این غواصی اغلب بدون آمادگی لازم و دانش انجام می شود که با مشکل و خطرات مواجه می شوند.بنابراین لازم است برای داشتن غواصی ایمن به آموزش،دانش و مهارت های لازم بپردازید.

شما همه چیز را در مورد پس زمینه،تاریخچه،منافع و تجهیزات غواصی sidemount یاد مگیرید.در عمل به شما خواهد آموخت که پیکربندی تجهیزات ساید مونت به چه شکل است و چگونه آن را مدیریت کنید و تجربه جدیدی از شناوری و حرکت کردن را تجربه کنید.

محتوای دوره:

تاریخچه و سوابق

مزایای غواصی سایدمونت برای غواصی تفریحی

تجهیزات و پیکربندی

حمل تجهیزات

شناوری

غواصی ساید مونت تفریحی SSI تشکیل شده از جلسات علمی کوتاه،به همراه تمرین در آب برای بدست آوردن مهارت در

استفاده از تجهیزات جدید

با آموزش مناسب شما میتوانید در هر زمان از غواصی sidemount تفریحی لذت ببرید.

شما میتوانید از غواصی ساید مونت در برنامه هایی مانند غواصی Wreck Diving استفاده کنید.

۲روز

۴مرحله غواصی

 • هزینه دوره: 90 یورو
Navigation

دوره Navigation:

_

این دوره مهارت‌ها و مفاهیم لازم برای جهت‌یابی در دنیای زیرآب به صورتی آسان و ایمن را را برای شما فراهم می‌آورد. مهارت‌هایی که در این دوره می‌آموزید عبارت‌اند از: استفاده از قطب‌نما، فنون جهت‌یابی طبیعی، تخمین فاصله، الگوهای پایه جهت‌یابی و چگونه یک نقطه را ترک کنید و به آن برگردید. بعد از به پایان رساندن این دوره شما مدرک جهت‌یابی SSI را دریافت می نمایید.

 

حداقل سن: 10

مدرک پیش نیاز: غواص آب‌های آزاد(open water)

تعداد جلسات تئوری: ۳ ساعت

تعداد جلسات استخر: اختیاری

غوص‌های آب‌ آزاد: ۲ غوص

حداکثر عمق آموزش: بسته به محدوده سنی

 • هزینه دوره: 100 یورو
کلاس های غواصی